Volkswagen Passat
25 719 autot. Levinumad aastad: 1997–2020. diisel 67%, bensiin 31%. Automaatkäigukast: 54%.
Tee selle mudeli raportTehnoülevaatus
81,5%
See mudelEakaaslased
läbis esimesel korral; 79,8% sama vanusega autodel.
Sama vanusega autode tasemel (+1,7 protsendipunkti)
| Auto vanus | See mudel | Eakaaslased | n |
|---|---|---|---|
| 0–4 a | 97,9% | 97,1% | 1481 |
| 5–9 a | 95,3% | 93,5% | 9905 |
| 10–14 a | 90,0% | 85,5% | 15 029 |
| 15–19 a | 79,7% | 77,4% | 17 295 |
| 20+ a | 71,4% | 71,9% | 25 515 |
Põhineb 69 225 korralisel ülevaatusel aastatel 2023–2026. Iga auto kohta on arvestatud esimene korraline ülevaatus aastas. See näitab ülevaatuse tulemust, mitte auto töökindlust: mõju avaldavad ka läbisõit, hooldus ja omanikud, mida avaandmetes pole.
Mida selle mudeli ostmisel vaadata
Vedrustus 4,1%
Sõida aeglaselt üle konaruste ja kuula kolinat. Vaata amortide ümbrust õlilekete suhtes ja suru auto nurki alla: auto ei tohi mitu korda õõtsuda.
Heitgaasid 2,8%
Vaata, et mootorituli ei põleks. Paks suits käivitamisel või kiirendamisel ja ebaühtlane tühikäik on märk, mida tasub töökojas kontrollida.
Lähi- ja kaugtulelaternad 2,8%
Lülita sisse lähi- ja kaugtuled: mõlemad peavad põlema, klaasid ei tohi olla tuhmid ega mõranenud. Tulede seadistus on sage kordusesse jätmise põhjus.
Raam, kere ja sellele kinnitatavad osad 2,6%
Vaata põhja, lävepakke ja rattakoopaid roostele ning keevituskohtadele. Tugev rooste kandvatel osadel on suur remont.
Muud keskkonnaga seotud puudused 2,0%
Vaata mootori alla ja ümber õli- ning vedelikulekete suhtes ja kuula, et väljalase ei kõmiseks.
Kabiin, kere ja pealisehitus 2,0%
Vaata, et uksed, kapott ja tagaluuk avaneksid ja sulguksid korralikult ning istmed oleksid kindlalt kinni.
Osakaal ülevaatustest, kus leiti kordusülevaatust nõudev puudus selles sõlmes.
Aastate kaupa
Iga tulp on üks aasta. Üles — läbib ülevaatuse paremini kui eakaaslased, alla — halvemini; roheline ja punane, kui vahe on üle 3 protsendipunkti.
| Aasta | läbis esimesel korral | Võrreldes eakaaslastega | n |
|---|---|---|---|
| 2022 | 98,0% | +0,8 | 196 |
| 2021 | 98,2% | +1,2 | 453 |
| 2020 | 97,7% | +1,2 | 829 |
| 2019 | 97,1% | +1,0 | 1495 |
| 2018 | 95,9% | +1,2 | 2105 |
| 2017 | 95,2% | +1,7 | 2301 |
| 2016 | 93,9% | +2,2 | 2488 |
| 2015 | 95,2% | +5,5 | 2771 |
| 2014 | 91,8% | +4,2 | 2017 |
| 2013 | 91,0% | +5,0 | 2481 |
| 2012 | 89,7% | +4,6 | 3638 |
| 2011 | 89,4% | +5,3 | 4450 |
| 2010 | 84,9% | +2,3 | 2261 |
| 2009 | 83,7% | +3,1 | 2555 |
| 2008 | 81,7% | +3,2 | 3756 |
| 2007 | 78,6% | +1,8 | 4441 |
| 2006 | 77,0% | +1,7 | 3584 |
| 2005 | 74,3% | +0,2 | 2556 |
| 2004 | 72,4% | −0,8 | 3188 |
| 2003 | 75,2% | +2,7 | 3487 |
| 2002 | 72,8% | +0,7 | 2836 |
| 2001 | 71,3% | −0,3 | 2921 |
| 2000 | 70,2% | −1,2 | 2476 |
| 1999 | 69,7% | −1,5 | 2614 |
| 1998 | 68,7% | −2,2 | 2380 |
| 1997 | 69,7% | −1,5 | 1715 |
| 1996 | 70,5% | −0,5 | 739 |
| 1995 | 69,3% | −2,1 | 743 |
| 1994 | 67,6% | −4,5 | 714 |
| 1993 | 66,7% | −5,9 | 270 |
| 1992 | 71,2% | −2,5 | 326 |
| 1991 | 66,8% | −7,4 | 226 |
| 1990 | 69,1% | −6,2 | 81 |
Automaks levinumatel versioonidel
| Versioon | Passikulu | €/a |
|---|---|---|
| 2018, diisel, 140 kW | 5,3 | 266 |
| 2016, diisel, 140 kW | 5,1 | 185 |
| 2016, diisel, 110 kW | 4,5 | 128 |
| 2015, diisel, 110 kW | 4,5 | 118 |
| 2015, diisel, 140 kW | 5,1 | 167 |
| 2013, diisel, 103 kW | 5,2 | 130 |
| 2012, diisel, 103 kW | 5,2 | 110 |
| 2011, diisel, 103 kW | 5,2 | 91 |