Volkswagen Golf
15 709 autot. Levinumad aastad: 1992–2020. bensiin 55%, diisel 40%. Automaatkäigukast: 35%.
Tee selle mudeli raportTehnoülevaatus
80,6%
See mudelEakaaslased
läbis esimesel korral; 79,5% sama vanusega autodel.
Sama vanusega autode tasemel (+1,1 protsendipunkti)
| Auto vanus | See mudel | Eakaaslased | n |
|---|---|---|---|
| 0–4 a | 97,9% | 97,1% | 1039 |
| 5–9 a | 96,4% | 93,5% | 5333 |
| 10–14 a | 89,4% | 85,5% | 8502 |
| 15–19 a | 79,7% | 77,5% | 9608 |
| 20+ a | 70,4% | 72,1% | 16 762 |
Põhineb 41 244 korralisel ülevaatusel aastatel 2023–2026. Iga auto kohta on arvestatud esimene korraline ülevaatus aastas. See näitab ülevaatuse tulemust, mitte auto töökindlust: mõju avaldavad ka läbisõit, hooldus ja omanikud, mida avaandmetes pole.
Mida selle mudeli ostmisel vaadata
Heitgaasid 5,3%
Vaata, et mootorituli ei põleks. Paks suits käivitamisel või kiirendamisel ja ebaühtlane tühikäik on märk, mida tasub töökojas kontrollida.
Raam, kere ja sellele kinnitatavad osad 4,7%
Vaata põhja, lävepakke ja rattakoopaid roostele ning keevituskohtadele. Tugev rooste kandvatel osadel on suur remont.
Vedrustus 2,9%
Sõida aeglaselt üle konaruste ja kuula kolinat. Vaata amortide ümbrust õlilekete suhtes ja suru auto nurki alla: auto ei tohi mitu korda õõtsuda.
Seisupiduri toimimine ja tõhusus 2,7%
Tõmba seisupidur peale kallakul: auto peab paigal püsima. Elektrilisel seisupiduril vaata, et armatuuril poleks veateadet.
Lähi- ja kaugtulelaternad 2,2%
Lülita sisse lähi- ja kaugtuled: mõlemad peavad põlema, klaasid ei tohi olla tuhmid ega mõranenud. Tulede seadistus on sage kordusesse jätmise põhjus.
Mehaaniline seisund ja toimimine 1,7%
Vaata, et roolimine oleks ühtlane ja ilma koputuseta ning pedaalid töötaksid sujuvalt.
Osakaal ülevaatustest, kus leiti kordusülevaatust nõudev puudus selles sõlmes.
Aastate kaupa
Iga tulp on üks aasta. Üles — läbib ülevaatuse paremini kui eakaaslased, alla — halvemini; roheline ja punane, kui vahe on üle 3 protsendipunkti.
| Aasta | läbis esimesel korral | Võrreldes eakaaslastega | n |
|---|---|---|---|
| 2022 | 96,5% | −0,6 | 86 |
| 2021 | 98,6% | +1,5 | 219 |
| 2020 | 98,3% | +1,8 | 459 |
| 2019 | 98,0% | +1,7 | 1169 |
| 2018 | 97,5% | +2,9 | 1141 |
| 2017 | 95,9% | +2,4 | 1226 |
| 2016 | 95,6% | +3,9 | 1192 |
| 2015 | 94,9% | +5,3 | 1233 |
| 2014 | 93,5% | +5,9 | 1641 |
| 2013 | 91,6% | +5,6 | 1693 |
| 2012 | 87,8% | +2,7 | 1892 |
| 2011 | 87,7% | +3,6 | 2055 |
| 2010 | 83,5% | +1,0 | 1490 |
| 2009 | 83,7% | +3,2 | 1697 |
| 2008 | 80,9% | +2,4 | 2627 |
| 2007 | 78,6% | +1,9 | 2032 |
| 2006 | 77,9% | +2,7 | 1443 |
| 2005 | 74,1% | +0,1 | 1563 |
| 2004 | 74,2% | +1,0 | 1854 |
| 2003 | 72,6% | +0,1 | 1771 |
| 2002 | 74,1% | +2,0 | 1961 |
| 2001 | 71,8% | +0,2 | 1629 |
| 2000 | 70,0% | −1,4 | 2080 |
| 1999 | 66,7% | −4,5 | 1696 |
| 1998 | 63,9% | −7,0 | 1647 |
| 1997 | 65,8% | −5,4 | 527 |
| 1996 | 68,1% | −2,9 | 601 |
| 1995 | 68,7% | −2,7 | 568 |
| 1994 | 67,8% | −4,3 | 357 |
| 1993 | 68,7% | −3,9 | 262 |
| 1992 | 73,2% | −0,6 | 287 |
| 1991 | 68,6% | −6,0 | 357 |
| 1990 | 69,6% | −5,9 | 312 |
| 1989 | 68,1% | −8,3 | 119 |
| 1988 | 78,6% | +0,4 | 103 |
Automaks levinumatel versioonidel
| Versioon | Passikulu | €/a |
|---|---|---|
| 2019, bensiin, 96 kW | 6,0 | 100 |
| 2018, bensiin, 92 kW | 5,2 | 111 |
| 2017, bensiin, 92 kW | 5,2 | 104 |
| 2016, bensiin, 92 kW | 5,1 | 96 |
| 2014, bensiin, 90 kW | 5,2 | 85 |
| 2013, diisel, 77 kW | 4,2 | 66 |
| 2012, bensiin, 90 kW | 6,2 | 98 |
| 2011, diisel, 77 kW | 4,3 | 61 |