MINI Cooper
1405 autot. Levinumad aastad: 2003–2022. bensiin 70%, diisel 26%. Automaatkäigukast: 58%.
Tee selle mudeli raportTehnoülevaatus
82,6%
See mudelEakaaslased
läbis esimesel korral; 81,7% sama vanusega autodel.
Sama vanusega autode tasemel (+0,9 protsendipunkti)
| Auto vanus | See mudel | Eakaaslased | n |
|---|---|---|---|
| 0–4 a | 100,0% | 97,2% | 112 |
| 5–9 a | 96,1% | 93,4% | 458 |
| 10–14 a | 89,6% | 85,5% | 906 |
| 15–19 a | 76,5% | 77,7% | 1336 |
| 20+ a | 71,5% | 72,5% | 564 |
Põhineb 3376 korralisel ülevaatusel aastatel 2023–2026. Iga auto kohta on arvestatud esimene korraline ülevaatus aastas. See näitab ülevaatuse tulemust, mitte auto töökindlust: mõju avaldavad ka läbisõit, hooldus ja omanikud, mida avaandmetes pole.
Mida selle mudeli ostmisel vaadata
Heitgaasid 6,2%
Vaata, et mootorituli ei põleks. Paks suits käivitamisel või kiirendamisel ja ebaühtlane tühikäik on märk, mida tasub töökojas kontrollida.
Muud keskkonnaga seotud puudused 2,8%
Vaata mootori alla ja ümber õli- ning vedelikulekete suhtes ja kuula, et väljalase ei kõmiseks.
Piduritulelaternad 2,5%
Lase kellelgi pidurit vajutada ja vaata, et kõik pidurituled põleksid, ka kõrge kolmas tuli.
Lähi- ja kaugtulelaternad 2,2%
Lülita sisse lähi- ja kaugtuled: mõlemad peavad põlema, klaasid ei tohi olla tuhmid ega mõranenud. Tulede seadistus on sage kordusesse jätmise põhjus.
Seisupiduri toimimine ja tõhusus 1,9%
Tõmba seisupidur peale kallakul: auto peab paigal püsima. Elektrilisel seisupiduril vaata, et armatuuril poleks veateadet.
Raam, kere ja sellele kinnitatavad osad 1,9%
Vaata põhja, lävepakke ja rattakoopaid roostele ning keevituskohtadele. Tugev rooste kandvatel osadel on suur remont.
Osakaal ülevaatustest, kus leiti kordusülevaatust nõudev puudus selles sõlmes.
Aastate kaupa
Iga tulp on üks aasta. Üles — läbib ülevaatuse paremini kui eakaaslased, alla — halvemini; roheline ja punane, kui vahe on üle 3 protsendipunkti.
| Aasta | läbis esimesel korral | Võrreldes eakaaslastega | n |
|---|---|---|---|
| 2019 | 100,0% | +3,7 | 80 |
| 2018 | 99,1% | +4,6 | 108 |
| 2017 | 94,5% | +0,8 | 91 |
| 2016 | 96,7% | +5,3 | 122 |
| 2015 | 94,2% | +4,6 | 139 |
| 2014 | 91,5% | +4,0 | 142 |
| 2013 | 89,4% | +3,3 | 161 |
| 2012 | 90,4% | +5,3 | 208 |
| 2011 | 89,7% | +5,8 | 252 |
| 2010 | 85,3% | +3,1 | 150 |
| 2009 | 73,9% | −6,5 | 218 |
| 2008 | 77,7% | −0,6 | 476 |
| 2007 | 74,7% | −2,0 | 360 |
| 2006 | 75,4% | +0,3 | 118 |
| 2005 | 73,9% | −0,1 | 134 |
| 2004 | 72,4% | −0,8 | 145 |
| 2003 | 65,3% | −7,2 | 222 |
| 2002 | 74,8% | +2,7 | 123 |
Automaks levinumatel versioonidel
| Versioon | Passikulu | €/a |
|---|---|---|
| 2021, bensiin, 100 kW | 5,6 | 83 |
| 2019, bensiin, 100 kW | 6,4 | 128 |
| 2018, bensiin, 100 kW | 4,9 | 88 |
| 2017, bensiin, 100 kW | 4,8 | 87 |
| 2012, bensiin, 135 kW | 7,1 | 140 |
| 2012, diisel, 82 kW | 5,1 | 88 |
| 2011, diisel, 82 kW | 4,9 | 72 |
| 2011, bensiin, 135 kW | 7,7 | 112 |