Mercedes-Benz C-klass
6362 autot. Levinumad aastad: 1997–2022. diisel 68%, bensiin 23%. Automaatkäigukast: 85%.
Tee selle mudeli raportTehnoülevaatus
82,4%
See mudelEakaaslased
läbis esimesel korral; 81,3% sama vanusega autodel.
Sama vanusega autode tasemel (+1,1 protsendipunkti)
| Auto vanus | See mudel | Eakaaslased | n |
|---|---|---|---|
| 0–4 a | 97,2% | 97,1% | 393 |
| 5–9 a | 95,4% | 93,4% | 2603 |
| 10–14 a | 85,5% | 85,5% | 3772 |
| 15–19 a | 78,4% | 77,6% | 4906 |
| 20+ a | 74,1% | 72,1% | 3798 |
Põhineb 15 472 korralisel ülevaatusel aastatel 2023–2026. Iga auto kohta on arvestatud esimene korraline ülevaatus aastas. See näitab ülevaatuse tulemust, mitte auto töökindlust: mõju avaldavad ka läbisõit, hooldus ja omanikud, mida avaandmetes pole.
Mida selle mudeli ostmisel vaadata
Seisupiduri toimimine ja tõhusus 4,4%
Tõmba seisupidur peale kallakul: auto peab paigal püsima. Elektrilisel seisupiduril vaata, et armatuuril poleks veateadet.
Vedrustus 4,2%
Sõida aeglaselt üle konaruste ja kuula kolinat. Vaata amortide ümbrust õlilekete suhtes ja suru auto nurki alla: auto ei tohi mitu korda õõtsuda.
Lähi- ja kaugtulelaternad 2,6%
Lülita sisse lähi- ja kaugtuled: mõlemad peavad põlema, klaasid ei tohi olla tuhmid ega mõranenud. Tulede seadistus on sage kordusesse jätmise põhjus.
Heitgaasid 2,4%
Vaata, et mootorituli ei põleks. Paks suits käivitamisel või kiirendamisel ja ebaühtlane tühikäik on märk, mida tasub töökojas kontrollida.
Mehaaniline seisund ja toimimine 1,8%
Vaata, et roolimine oleks ühtlane ja ilma koputuseta ning pedaalid töötaksid sujuvalt.
Raam, kere ja sellele kinnitatavad osad 1,8%
Vaata põhja, lävepakke ja rattakoopaid roostele ning keevituskohtadele. Tugev rooste kandvatel osadel on suur remont.
Osakaal ülevaatustest, kus leiti kordusülevaatust nõudev puudus selles sõlmes.
Aastate kaupa
Iga tulp on üks aasta. Üles — läbib ülevaatuse paremini kui eakaaslased, alla — halvemini; roheline ja punane, kui vahe on üle 3 protsendipunkti.
| Aasta | läbis esimesel korral | Võrreldes eakaaslastega | n |
|---|---|---|---|
| 2022 | 97,3% | +0,1 | 110 |
| 2021 | 97,5% | +0,5 | 81 |
| 2020 | 99,5% | +3,1 | 187 |
| 2019 | 95,8% | −0,2 | 455 |
| 2018 | 95,2% | +0,4 | 497 |
| 2017 | 95,2% | +1,7 | 568 |
| 2016 | 96,4% | +4,8 | 669 |
| 2015 | 94,9% | +5,4 | 830 |
| 2014 | 89,8% | +2,3 | 567 |
| 2013 | 84,1% | −1,9 | 433 |
| 2012 | 84,7% | −0,4 | 826 |
| 2011 | 81,9% | −2,1 | 1087 |
| 2010 | 80,3% | −2,2 | 892 |
| 2009 | 82,4% | +2,0 | 757 |
| 2008 | 81,3% | +3,0 | 1542 |
| 2007 | 76,7% | 0,0 | 860 |
| 2006 | 73,0% | −2,1 | 690 |
| 2005 | 73,6% | −0,4 | 901 |
| 2004 | 75,6% | +2,4 | 862 |
| 2003 | 76,9% | +4,4 | 653 |
| 2002 | 73,6% | +1,4 | 474 |
| 2001 | 72,7% | +1,0 | 326 |
| 2000 | 72,1% | +0,7 | 226 |
| 1999 | 77,3% | +6,1 | 88 |
| 1998 | 79,0% | +8,1 | 143 |
| 1997 | 68,9% | −2,3 | 206 |
| 1996 | 69,9% | −1,1 | 186 |
| 1995 | 70,1% | −1,3 | 154 |
| 1994 | 75,3% | +3,1 | 162 |
Automaks levinumatel versioonidel
| Versioon | Passikulu | €/a |
|---|---|---|
| 2019, diisel, 143 kW | 5,9 | 233 |
| 2017, diisel, 125 kW | 4,7 | 158 |
| 2016, diisel, 125 kW | 4,4 | 143 |
| 2015, diisel, 125 kW | 4,4 | 121 |
| 2015, diisel, 150 kW | 5,0 | 170 |
| 2014, diisel, 125 kW | 4,5 | 111 |
| 2012, diisel, 125 kW | 5,0 | 104 |
| 2011, diisel, 125 kW | 5,1 | 90 |