Ford S-Max
2238 autot. Levinumad aastad: 2006–2019. diisel 91%, bensiin 8%. Automaatkäigukast: 57%.
Tee selle mudeli raportTehnoülevaatus
83,5%
See mudelEakaaslased
läbis esimesel korral; 82,8% sama vanusega autodel.
Sama vanusega autode tasemel (+0,7 protsendipunkti)
| Auto vanus | See mudel | Eakaaslased | n |
|---|---|---|---|
| 0–4 a | 95,6% | 97,1% | 68 |
| 5–9 a | 93,6% | 93,3% | 924 |
| 10–14 a | 85,2% | 85,2% | 2239 |
| 15–19 a | 79,3% | 78,0% | 3118 |
| 20+ a | 74,2% | 73,0% | 89 |
Põhineb 6438 korralisel ülevaatusel aastatel 2023–2026. Iga auto kohta on arvestatud esimene korraline ülevaatus aastas. See näitab ülevaatuse tulemust, mitte auto töökindlust: mõju avaldavad ka läbisõit, hooldus ja omanikud, mida avaandmetes pole.
Mida selle mudeli ostmisel vaadata
Vedrustus 3,3%
Sõida aeglaselt üle konaruste ja kuula kolinat. Vaata amortide ümbrust õlilekete suhtes ja suru auto nurki alla: auto ei tohi mitu korda õõtsuda.
Seisupiduri toimimine ja tõhusus 2,5%
Tõmba seisupidur peale kallakul: auto peab paigal püsima. Elektrilisel seisupiduril vaata, et armatuuril poleks veateadet.
Mehaaniline seisund 2,4%
Vaata, et roolis poleks lõtku ja auto ei kisuks sirgel teel kõrvale.
Heitgaasid 2,1%
Vaata, et mootorituli ei põleks. Paks suits käivitamisel või kiirendamisel ja ebaühtlane tühikäik on märk, mida tasub töökojas kontrollida.
Piduritulelaternad 2,0%
Lase kellelgi pidurit vajutada ja vaata, et kõik pidurituled põleksid, ka kõrge kolmas tuli.
Raam, kere ja sellele kinnitatavad osad 1,6%
Vaata põhja, lävepakke ja rattakoopaid roostele ning keevituskohtadele. Tugev rooste kandvatel osadel on suur remont.
Osakaal ülevaatustest, kus leiti kordusülevaatust nõudev puudus selles sõlmes.
Aastate kaupa
Iga tulp on üks aasta. Üles — läbib ülevaatuse paremini kui eakaaslased, alla — halvemini; roheline ja punane, kui vahe on üle 3 protsendipunkti.
| Aasta | läbis esimesel korral | Võrreldes eakaaslastega | n |
|---|---|---|---|
| 2019 | 94,4% | −1,6 | 107 |
| 2018 | 95,0% | +0,2 | 139 |
| 2017 | 93,5% | 0,0 | 246 |
| 2016 | 93,4% | +1,7 | 348 |
| 2015 | 85,7% | −4,4 | 112 |
| 2014 | 87,8% | +0,2 | 294 |
| 2013 | 90,0% | +4,0 | 309 |
| 2012 | 84,8% | −0,3 | 560 |
| 2011 | 83,3% | −0,8 | 761 |
| 2010 | 82,2% | −0,2 | 523 |
| 2009 | 84,6% | +4,1 | 547 |
| 2008 | 79,3% | +0,8 | 1068 |
| 2007 | 78,0% | +1,3 | 845 |
| 2006 | 74,7% | −0,5 | 505 |
Automaks levinumatel versioonidel
| Versioon | Passikulu | €/a |
|---|---|---|
| 2017, diisel, 132 kW | 5,2 | 290 |
| 2017, diisel, 110 kW | 5,0 | 275 |
| 2016, diisel, 110 kW | 5,4 | 273 |
| 2016, diisel, 132 kW | 5,4 | 273 |
| 2014, diisel, 103 kW | 5,7 | 225 |
| 2012, diisel, 103 kW | 5,7 | 156 |
| 2011, diisel, 103 kW | 5,7 | 123 |
| 2011, diisel, 120 kW | 5,7 | 123 |