BMW 5. seeria
16 825 autot. Levinumad aastad: 1994–2021. diisel 76%, bensiin 17%. Automaatkäigukast: 87%.
Tee selle mudeli raportTehnoülevaatus
81,8%
See mudelEakaaslased
läbis esimesel korral; 79,8% sama vanusega autodel.
Sama vanusega autode tasemel (+2,0 protsendipunkti)
| Auto vanus | See mudel | Eakaaslased | n |
|---|---|---|---|
| 0–4 a | 97,1% | 97,1% | 823 |
| 5–9 a | 95,7% | 93,7% | 4452 |
| 10–14 a | 90,3% | 85,2% | 10 279 |
| 15–19 a | 81,3% | 77,4% | 13 182 |
| 20+ a | 70,2% | 72,5% | 13 365 |
Põhineb 42 101 korralisel ülevaatusel aastatel 2023–2026. Iga auto kohta on arvestatud esimene korraline ülevaatus aastas. See näitab ülevaatuse tulemust, mitte auto töökindlust: mõju avaldavad ka läbisõit, hooldus ja omanikud, mida avaandmetes pole.
Mida selle mudeli ostmisel vaadata
Seisupiduri toimimine ja tõhusus 4,4%
Tõmba seisupidur peale kallakul: auto peab paigal püsima. Elektrilisel seisupiduril vaata, et armatuuril poleks veateadet.
Lähi- ja kaugtulelaternad 2,9%
Lülita sisse lähi- ja kaugtuled: mõlemad peavad põlema, klaasid ei tohi olla tuhmid ega mõranenud. Tulede seadistus on sage kordusesse jätmise põhjus.
Vedrustus 2,9%
Sõida aeglaselt üle konaruste ja kuula kolinat. Vaata amortide ümbrust õlilekete suhtes ja suru auto nurki alla: auto ei tohi mitu korda õõtsuda.
Esimesed ja tagumised udutulelaternad 2,8%
Lülita udutuled sisse ees ja taga ning vaata, et mõlemad põleksid.
Muud keskkonnaga seotud puudused 2,5%
Vaata mootori alla ja ümber õli- ning vedelikulekete suhtes ja kuula, et väljalase ei kõmiseks.
Raam, kere ja sellele kinnitatavad osad 2,2%
Vaata põhja, lävepakke ja rattakoopaid roostele ning keevituskohtadele. Tugev rooste kandvatel osadel on suur remont.
Osakaal ülevaatustest, kus leiti kordusülevaatust nõudev puudus selles sõlmes.
Aastate kaupa
Iga tulp on üks aasta. Üles — läbib ülevaatuse paremini kui eakaaslased, alla — halvemini; roheline ja punane, kui vahe on üle 3 protsendipunkti.
| Aasta | läbis esimesel korral | Võrreldes eakaaslastega | n |
|---|---|---|---|
| 2022 | 99,3% | +2,2 | 146 |
| 2021 | 96,6% | −0,4 | 263 |
| 2020 | 97,4% | +0,9 | 425 |
| 2019 | 96,4% | +0,3 | 777 |
| 2018 | 96,9% | +2,2 | 1088 |
| 2017 | 95,8% | +2,4 | 1349 |
| 2016 | 93,9% | +2,3 | 624 |
| 2015 | 95,7% | +6,0 | 813 |
| 2014 | 92,1% | +4,6 | 1323 |
| 2013 | 90,6% | +4,6 | 1680 |
| 2012 | 88,6% | +3,5 | 2168 |
| 2011 | 90,5% | +6,5 | 3818 |
| 2010 | 89,0% | +6,6 | 2850 |
| 2009 | 86,7% | +6,3 | 1436 |
| 2008 | 82,3% | +4,0 | 2684 |
| 2007 | 79,4% | +2,8 | 3099 |
| 2006 | 77,6% | +2,5 | 2453 |
| 2005 | 74,5% | +0,5 | 2730 |
| 2004 | 73,4% | +0,2 | 2539 |
| 2003 | 71,2% | −1,3 | 1918 |
| 2002 | 70,2% | −1,9 | 1727 |
| 2001 | 68,9% | −2,8 | 1380 |
| 2000 | 68,9% | −2,5 | 946 |
| 1999 | 66,9% | −4,3 | 722 |
| 1998 | 67,1% | −3,8 | 490 |
| 1997 | 61,6% | −9,6 | 464 |
| 1996 | 60,9% | −10,1 | 414 |
| 1995 | 70,6% | −1,0 | 289 |
| 1994 | 70,3% | −1,9 | 293 |
| 1993 | 63,1% | −9,6 | 236 |
| 1992 | 69,6% | −4,2 | 184 |
| 1991 | 69,2% | −5,4 | 146 |
| 1990 | 68,0% | −7,5 | 125 |
| 1989 | 75,3% | −1,3 | 97 |
Automaks levinumatel versioonidel
| Versioon | Passikulu | €/a |
|---|---|---|
| 2018, diisel, 140 kW | 5,1 | 281 |
| 2018, diisel, 195 kW | 6,4 | 378 |
| 2017, diisel, 195 kW | 5,3 | 288 |
| 2017, diisel, 140 kW | 4,5 | 207 |
| 2014, diisel, 190 kW | 5,8 | 235 |
| 2013, diisel, 190 kW | 5,8 | 200 |
| 2012, diisel, 190 kW | 5,8 | 161 |
| 2011, diisel, 180 kW | 6,3 | 132 |