BMW 3. seeria
16 752 autot. Levinumad aastad: 1992–2020. diisel 54%, bensiin 42%. Automaatkäigukast: 57%.
Tee selle mudeli raportTehnoülevaatus
79,4%
See mudelEakaaslased
läbis esimesel korral; 78,3% sama vanusega autodel.
Sama vanusega autode tasemel (+1,1 protsendipunkti)
| Auto vanus | See mudel | Eakaaslased | n |
|---|---|---|---|
| 0–4 a | 97,2% | 97,1% | 1004 |
| 5–9 a | 94,1% | 93,8% | 3274 |
| 10–14 a | 87,6% | 85,4% | 6277 |
| 15–19 a | 80,7% | 77,2% | 11 910 |
| 20+ a | 71,6% | 72,4% | 17 119 |
Põhineb 39 584 korralisel ülevaatusel aastatel 2023–2026. Iga auto kohta on arvestatud esimene korraline ülevaatus aastas. See näitab ülevaatuse tulemust, mitte auto töökindlust: mõju avaldavad ka läbisõit, hooldus ja omanikud, mida avaandmetes pole.
Mida selle mudeli ostmisel vaadata
Seisupiduri toimimine ja tõhusus 4,6%
Tõmba seisupidur peale kallakul: auto peab paigal püsima. Elektrilisel seisupiduril vaata, et armatuuril poleks veateadet.
Heitgaasid 4,5%
Vaata, et mootorituli ei põleks. Paks suits käivitamisel või kiirendamisel ja ebaühtlane tühikäik on märk, mida tasub töökojas kontrollida.
Lähi- ja kaugtulelaternad 3,8%
Lülita sisse lähi- ja kaugtuled: mõlemad peavad põlema, klaasid ei tohi olla tuhmid ega mõranenud. Tulede seadistus on sage kordusesse jätmise põhjus.
Vedrustus 2,9%
Sõida aeglaselt üle konaruste ja kuula kolinat. Vaata amortide ümbrust õlilekete suhtes ja suru auto nurki alla: auto ei tohi mitu korda õõtsuda.
Raam, kere ja sellele kinnitatavad osad 2,9%
Vaata põhja, lävepakke ja rattakoopaid roostele ning keevituskohtadele. Tugev rooste kandvatel osadel on suur remont.
Esimesed ja tagumised udutulelaternad 2,8%
Lülita udutuled sisse ees ja taga ning vaata, et mõlemad põleksid.
Osakaal ülevaatustest, kus leiti kordusülevaatust nõudev puudus selles sõlmes.
Aastate kaupa
Iga tulp on üks aasta. Üles — läbib ülevaatuse paremini kui eakaaslased, alla — halvemini; roheline ja punane, kui vahe on üle 3 protsendipunkti.
| Aasta | läbis esimesel korral | Võrreldes eakaaslastega | n |
|---|---|---|---|
| 2022 | 99,3% | +2,2 | 136 |
| 2021 | 97,6% | +0,6 | 332 |
| 2020 | 94,7% | −1,8 | 567 |
| 2019 | 95,4% | −0,8 | 891 |
| 2018 | 94,9% | +0,3 | 583 |
| 2017 | 94,9% | +1,5 | 622 |
| 2016 | 93,4% | +1,9 | 708 |
| 2015 | 88,8% | −0,9 | 695 |
| 2014 | 88,8% | +1,3 | 1067 |
| 2013 | 87,7% | +1,7 | 1550 |
| 2012 | 85,9% | +0,9 | 1254 |
| 2011 | 87,7% | +3,8 | 1264 |
| 2010 | 87,0% | +4,8 | 1504 |
| 2009 | 85,8% | +5,6 | 1882 |
| 2008 | 82,4% | +4,1 | 2802 |
| 2007 | 81,6% | +5,0 | 3092 |
| 2006 | 76,7% | +1,7 | 2430 |
| 2005 | 74,9% | +0,9 | 1854 |
| 2004 | 70,9% | −2,2 | 2121 |
| 2003 | 71,2% | −1,3 | 2590 |
| 2002 | 73,3% | +1,2 | 2180 |
| 2001 | 72,0% | +0,4 | 1733 |
| 2000 | 72,1% | +0,7 | 1260 |
| 1999 | 72,0% | +0,8 | 937 |
| 1998 | 69,7% | −1,2 | 825 |
| 1997 | 66,4% | −4,8 | 628 |
| 1996 | 69,4% | −1,7 | 767 |
| 1995 | 68,1% | −3,5 | 765 |
| 1994 | 66,9% | −5,3 | 499 |
| 1993 | 61,5% | −11,2 | 364 |
| 1992 | 62,1% | −11,8 | 367 |
| 1991 | 72,1% | −2,5 | 265 |
| 1990 | 77,4% | +1,8 | 230 |
| 1989 | 85,2% | +8,5 | 209 |
| 1988 | 79,8% | +1,5 | 188 |
| 1987 | 86,3% | +6,9 | 117 |
| 1986 | 86,7% | +6,6 | 120 |
Automaks levinumatel versioonidel
| Versioon | Passikulu | €/a |
|---|---|---|
| 2021, hübriid, 140 kW | 5,2 | 200 |
| 2019, diisel, 140 kW | 5,7 | 188 |
| 2018, diisel, 140 kW | 5,3 | 218 |
| 2017, diisel, 140 kW | 4,7 | 162 |
| 2016, diisel, 140 kW | 4,5 | 137 |
| 2014, diisel, 135 kW | 4,9 | 127 |
| 2013, diisel, 135 kW | 4,8 | 95 |
| 2012, diisel, 135 kW | 4,7 | 79 |